درود بر كُرد و لُر و تُرك و تاجيك و كاشي و پشتون و بلوچ و مازني و گيلكي و…‌؛

درود بر مردمان قاره كهن؛

تاريخ‌بوك نخستين كتابخانه تخصصي دانشگاهي براي رشته‌هاي تاريخ، الهيات، اديان و مذاهب در مقاطع كارشناسي، كارشناسي ارشد و دكتري مي‌باشد. اين كتابخانه، مملو از كتاب‌های نایاب، كهن، قديمی و نفيس مي‌باشد.

تاريخبوک از سال 1386 كار خود را آغاز كرد. تا سال 1390 تنها به صورت وبلاگ به فعاليت خود ادامه می‌داد اما از اين سال منحصرا به عنوان يك سايت اختصاصی وارد دوران جديدی از فعاليت خود شد. امروز مجموعه تاريخ‌بوک اعم از وبسايت‌اصلی‌تاريخبوک، صفحه‌اجتماعی، نيايشگاه‌های‌آنلاين، وبلاگ و… به يكی از اصلی‌ترين پايگاه‌های ياری‌رسانی به دانشجويان رشته‌ تاريخ و ديگر رشته‌هاي علوم انسانی تبديل شده است.

تاريخ‌بوك كتابخانه‌ايست از كتب تاريخيِ، قديمي، ناياب و كهنه، در زمينه تاريخ و اديان و مذاهب و نسك‌هاي بسيار ارزنده از نويسنده‌ها تاريخ‌نگاران بزرگ. بهره‌گيري از كتاب‌هاي تاريخ‌بوك تنها با ذكر منبع و رعايت قوانين تارنما و حقوق نويسندگان و بدون دستكاري در فايهاي PDF و ZIP، مجاز مي‌باشد. در غير اين صورت قانونا و شرعا حرام است.

همچنين پروا داشته باشد كه روزانه كتاب‌هاي نایاب تازه‌تري به كتابخانه آنلاين تاريخ‌بوك افزوده خواهد شد و قفسه هاي كتابخانه همواره در حال بروز رساني و افزون شدن نسك‌ها و كتاب‌هاي تازه‌تر مي‌باشد. بنابراين دوستان پيگير و دوستدار خواندن نسك‌هاي ارزشمندي كه به طور پيوسته در وبگاه منتشر خواهد شد، بهتر است همواره در قفسه هاي كتابخانه پيگيري كرده تا از كتاب‌های نایاب افزوده شده بي‌بهره نمانيد.

براي بهره‌گيري از همه داشته‌‌هاي تارنما؛ درون‌ شويد يا نام‌نويسی كنيد. دوستاني كه نام‌نويسي مي‌كنند، به وسيله ايميل از تازه‌ترين كتاب‌ها و آخرين آپديت‌هاي تارنما، اطلاع‌رساني خواهند شد.

تاريخ‌بوك در ستاد ساماندهي پايگاه‌هاي اينترنتي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي ثبت گرديده است و تمام مطالب آن مطابق با قوانين اينترنتي جمهوري اسلامي است.

 

"به اميد بازآفريني فرهنگ پربار ايراني"